Radunia po raz trzeci zwycięża turniej LOTOS Griffin Cup!

W dniu 09.12.2017 r. odbył się IV turniej cyklu LOTOS Griffin Cup. Tym razem gościliśmy na hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku, a w szranki stanęli zawodnicy z rocznika 2004.

​W turnieju udział wzięło 12 drużyn: gospodarze turnieju- Start Miastko, U2 Bytów, LZS Bojano, FC Gowidlino, Sparta Gdańsk, Kolejarz Chojnice, Jaguar Gdańsk, Radunia Stężyca, Bałtyk Gdynia, GTS Pruszcz Gdański, Wierzyca Pelplin i Lipniczanka Lipnica podzielonych na trzy grupy.

W grupie A zwyciężył z kompletem punktów zespół U2 Bytów przed FC Gowidlino.

W grupie B najlepszym teamem została Radunia Stężyca, a tuż za nimi uplasowała się Sparta Gdańsk

W grupie C komplet punktów zgromadziła drużyna GTS Pruszcz Gdański, dodatkowo nie tracąc żadnej bramki, a na II miejscu znalazła się drużyna Lipniczanki Lipnica.

Grono ćwierćfinalistów uzupełniły zespoły: LZS Bojano (grupa A) i Jaguar Gdańsk (grupa B).

Najbardziej zacięty ćwierćfinał stał się udziałem U2 Bytów i Jaguara Gdańsk, gdzie dopiero 6!!! seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę. W regulaminowym czasie było 1:1, a w rzutach karnych lepsza okazała się drużyna z Bytowa wygrywając 3:2.

Oba półfinały to walka od pierwszej do ostatniej sekundy, gdzie nikt nie odpuszczał. Spotkały się w nich Sparta Gdańsk z GTS Pruszcz Gdański (1:1, rz. Karne 5:4) i U2 Bytów z Radunią Stężyca (0:0, rz. Karne 1:2)

W małym finale GTS Pruszcz Gdański pokonał po rzutach karnych 3:2 U2 Bytów (w regulaminowym czasie było 0:0) zajmując III miejsce

Zwycięzcami LOTOS Griffin Cup zostali po raz trzeci (wcześniej w Starogardzie Gdańskim i Kwidzynie) zawodnicy Raduni Stężyca pokonując po dramatycznym meczu finałowym drużynę Sparty Gdańsk 2:1

Najlepszym strzelcem został, a właściwie została!!! Julia Formela (Radunia Stężyca)- 6 bramek

MVP LOTOS Griffin Cup został Jakub Lender (GTS Pruszcz Gdański)

Najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Gackowskiego (Sparta Gdańsk)

Puchary, medale oraz nagrody wręczali: Józef Dąbrowski- Sekretarz Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, oraz Jan Ponulak- Członek Zarządu Pomorskiego ZPN.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju dla Burmistrza Miasta Miastka- p. Romana Ramiona, który ufundował Puchar dla najlepszego zawodnika turnieju, dla Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku, członka Zarządu Pomorskiego ZPN Jana Ponulaka oraz klubu Start Miastko.