Trzeci turniej II edycji LOTOS Griffin Cup dla Wierzycy Pelplin

Trzeci turniej II edycji LOTOS Griffin Cup dla Wierzycy Pelplin

W niedzielę zawitaliśmy do Miastka, gdzie skorzystaliśmy z uprzejmości dyrektora Hali Sportowej pana Pawła Biernackiego. Do boju przystąpili zawodnicy z rocznika 2006. W szranki stanęło 12 drużyn.

Grupa A
Start Miastko (współorganizator turnieju)
MKS Lew Lębork
Myśliwiec Tuchomie
Salos Słupsk

Grupa B
FC Gowidlino
U2 Bytów
GKS Linia
MKS Lew II Lębork

Grupa C
KS Gryf Słupsk
Wierzyca Pelplin
Santana Wielki Klincz
Sztorm Mosty.

Do ćwierćfinałów awansowały po dwa zespoły z każdej grupy, a były to Myśliwiec Tuchomie i Start Miastko z grupy A, U2 Bytów i FC Gowidlino z grupy B, Wierzyca Pelplin oraz KS Gryf Słupsk z grupy C. Grono ćwierćfinalistów uzupełniły dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc - Salos Słupsk z grupy A i GKS Linia z grupy B. Najciekawszą sytuację mieliśmy w grupie A, gdzie cztery pierwsze mecze kończyły się wynikami 0:0, a w sześciu pojedynkach padły tylko 3 bramki!

Ćwierćfinały były równie zacięte jak rozgrywki grupy A, aż trzy z nich zakończyły się remisami 0:0. Grę nerwów lepiej wytrzymały: Wierzyca Pelplin (3:2 w karnych z Salosem Słupsk), Myśliwiec Tuchomie (2:0 z GKS Linia) oraz U2 Bytów (3:2 z Gryfem Słupsk). Czwarty ćwierćfinał był dziełem jednego aktora. Hat- tricka, jednego z dwóch w tym turnieju, ustrzelił Bartek Motow dając Startowi Miastko zwycięstwo 3:0 nad FC Gowidlino.

Pierwszy półfinał był bardzo wyrównany, bramki padły dopiero w ostatniej minucie. Obie „stadiony świata” po strzałach w okienko z rzutów wolnych i mecz pomiędzy Startem Miastko a Wierzycą Pelplin zakończył się remisem 1:1. Po czterech seriach rzutów karnych lepsza okazała się ekipa z Pelplina wygrywając 2:1.Drugi półfinał zakończył się wygraną 2:0 U2 Bytów nad Myśliwcem Tuchomie.

W spotkaniu o trzecie miejsce współorganizator turnieju - Start Miastko pokonał 3:0 Myśliwiec Tuchomie. W wielkim finale Wierzyca Pelplin pokonała 2:1 U2 Bytów i została zwycięzcą turnieju LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Nagrody indywidualne otrzymali:
Król strzelców - Bartek Motow (Start Miastko)
Najlepszy zawodnik - OIiwier Pawłowski (U2 Bytów)
Najlepszy bramkarz - Karola Neumann (Wierzyca Pelplin)

Puchary, medale oraz nagrody wręczali członkowie Zarządu Pomorskiego ZPN - Jan Ponulak i Paweł Kryszałowicz oraz dyrektor hali sportowej w Miastku Paweł Biernacki.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju dla klubu Start Miastko.

Tutaj znajdziesz relację video z ceremonii zakończenia Turnieju: https://gp24.pl/lotos-griffin-cup-w-miastku-gral-r...

Sponsorem strategicznym cyklu turniejów LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN jest Grupa LOTOS.

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości